Bezpečná doprava v ^Liberci

Cílem tohoto webu je informování veřejnosti o nových dopravních projektech na území města.Oprava ulice Borový vrch a řešení parkování v ulici Sokolovská (u Cvičáku)

 

Dobrý den,

1. Je třeba provést opravu v ulici Borový vrch a dále navazující Jiráskova ve směru na Letnou ( k ulici Legií) . Vozovka je zhruba od č.p. 36 tedy od sportovního areálu a školy v hrozném stavu, samá díra, nikde v Liberci tak rozbitá cesta není. 
2. Parkování v úseku ulice Sokolovská mezi ulicemi Na Pískovně a Na Cvičáku ( tedy za Hokejkou), t.j. parkování u restaurace U Cvičáku je povolené, ale průjezd je nebezpečný, je to úzké, v zatáčce, bez chodníku a tam kde přestává být tak nebezpečné ( tedy nahoře proti garážím ) je naopak zakázané. 

Děkuji za odpověď

J. Herzig

 

Vážený pane Herzigu,

na základě Vašeho podnětu na webu www.bezpecnadoprava.liberec.cz Vám sdělujeme následující:

  1. V roce 2015 měla být provedena rekonstrukce plynovodu v ul. Bezová, Borový vrch, Jiráskova a Legií. V roce 2016 byla rekonstrukce posunuta až na rok 2019. Z důvodu plánovaných výkopových prací je prováděna oprava výtluků uvedených komunikací pouze lokálně technologií bez výřezu. V případě provedení celoplošné opravy vozovek by nebyl možný zásah po dobu 5 let. V současné době je připravována projektová dokumentace na celkovou rekonstrukci ul. Bezová, Borový vrch a Jiráskova, která by měla být realizována následně po rekonstrukci plynovodu. Komunikace jsou pravidelně kontrolovány a výtluky jsou opakovaně opravovány,  v zimním období jsou prováděny opravy živičnou směsí za studena.
  2. Řidiči parkující v Sokolovské ul. porušují pravidla silničního provozu, jelikož při stání vozidla zde nezůstane min. šíře průjezdu 6 m. Žlutá čára v u garáží je zde umístěna z důvodu umožnění vjezdu do garáží.

 

S pozdravem

Petra Malá
referent oddělení technické správy
odbor správy veřejného majetku

Statutární město Liberec

 

« »

© 2019 Statutární město Liberec